Selbuvotter for fred
Selbuvotter for fred er et prosjekt drevet av engasjerte strikkere over hele landet, som alle brenner for Palestina og fred. Fra 3. november strikker de vannmelonvotter for barn, der inntektene går til arbeidet vårt for barn i Gaza.
Publisert: 30.10.2025
Selbuvotter for fred samler over 450 ildsjeler fra hele landet. De håndstrikkede, unike vannmelonvottene er et symbol på håp, fellesskap og menneskelighet. I to uker fra 3. november går inntektene til arbeidet vårt for barn i Gaza.
– Hittil har Selbuvotter for fred sammen med våre fredsstrikkere fra hele landet samlet inn nesten 2 millioner kroner i donasjoner til Gaza. Dette viser hvilken kraft som ligger i fellesskap og solidaritet – og hvor mye vi kan få til sammen for barn og familier i Gaza, sier Iffit S.Qureshi. Hun er grunnleggeren og leder av Selbuvotter for fred.