Avtalen går ut på at Lindorff bidrar med tjenester som Plan ellers ville betalt for. I praksis gir det tre millioner kroner mer til Plans arbeid for barn omkring i verden.
- Vi i Lindorff har lenge vært engasjerte i Plan, først og fremst gjennom dugnadsarbeid fra alle våre ansatte. Det har skapt et samhold i bedriften og et felles eierforhold til Plans arbeid, sier konserndirektør Heidi Skaaret i Lindorff.
Lindorff har jobbet med Plan Norge siden 2003. Samarbeidet har i hovedsak gått ut på å ta telefonen under Plans tv-aksjoner. Nå har Lindorff forpliktet seg til å gi tjenester for minst en million kroner i året, uavhengig av om Plan har tv-aksjon eller ikke.
- Vi har hatt et langvarig og godt forhold med Lindorff. De har et engasjement og en kompetanse som vi nyter svært godt av. Plan ser fram til tre nye år sammen med Lindorff, sier generalsekretær Helen Bjørnøy i Plan Norge.
Plan er i likhet med andre utviklingsorganisasjoner opptatt av at mest mulig av pengene de får inn, går direkte til dem som trenger det. Kontrakten med Lindorff reduserer kostnadene i Plans arbeid, samtidig som kompetansen Lindorff sitter på vil effektivisere kommunikasjonen med Plan-fadderne i Norge.
Relaterte artikler:
Plan Senegal takket Lindorff for samarbeidet (15.09.08)
Les mer om sponsorsamarbeidet med Lindorff.
(Skrevet: 04.11.08
Oppdatert: 19.10.10
)